• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

New Broom

Door slimmer werken met meer plezier productief

  • Home
  • Coaching
  • Trainingen
    • Met Meer Plezier Productief
    • Effectief en EfficiĆ«nt Hybride Werken
    • Grip op Werkdruk, Energie en Stress
    • Baas in Eigen Inbox
    • Inspiratiesessie Infodetox
    • Online training Stoppen met Uitstellen
  • Gratis
    • Valkuilcheckgesprek
    • Zelftest Werkstijlen
    • Kom Op Jongens [podcast]
  • Blogs
  • Over New Broom
    • Ik ben Karen Visser
    • Waarom New Broom?
    • Klanten
    • Klantervaringen
    • Waar je me vindt
    • Boeken door Karen Visser
  • Contact

8 oktober 2015 by [post_author_posts_link_outside_loop] 1 Reactie

De 5 frustraties van teamwork

Samenwerken, hoe zorg je er voor dat dat leuk blijft? Patrick Lencioni bespreekt in zijn boek ‘De 5 frustraties van teamwork’ de problemen die alle groepen samenwerkende mensen tegenkomen. Alle teambuildinguitjes ten spijt, lukt het de meeste organisaties maar zelden om een soepel werkend team bij elkaar te krijgen. (Zin in een leuke onderbreking? Kijk dan deze film van Koefnoen, die gaat over het smeden van een goed team. Hilarisch!)

De vijf frustraties die Lencioni onderscheidt werken als een cyclus:

1. Teamleden vertrouwen elkaar onderling niet, omdat niet iedereen fouten wil toegeven of zwakheden wil laten zien.

2. Dat leidt tot nummer twee: angst voor conflicten. Discussies blijven aan de oppervlakte, mensen debatteren niet echt.

3. Met zo’n omgeving kom je vanzelf bij nummer drie: een gebrek aan betrokkenheid. Waar je niet echt voor wilt gaan, krijgt je hart ook niet.

4. En waarom zou je voor zo’n team dan verantwoordelijkheid nemen? Vermijden van echte verantwoordelijkheid is nummer vier – inclusief een gebrek aan steun voor collega’s.

5. Ieder voor zich en God voor ons allen, wordt het dan – individuele belangen of die van een afdeling gaan boven die van het bedrijf.

Het kost heel veel concentratie en vasthoudendheid om een goed team te smeden. Wil je dat goed organiseren, kijk dan op welk punt het team in jouw organisatie faalt.

Dit boek leest heel prettig weg, omdat fictie met feiten combineert: de theorie wordt toegepast op een fictief bedrijf, waardoor je precies ziet hoe dit in de praktijk werkt. Veel managementboeken over slimmer werken en slimmer samenwerken blijven bij de modellen, maar dat doet Lencioni bewust niet. Hier en daar zijn de emoties soms wat ‘Amerikaans’, maar dat neemt niet weg dat de mechanismes universeel zijn.

Een goed boek om te lezen als een team niet lekker werkt en je wilt weten waar de zaak scheef loopt.

Categorie: blog, leestip, samenwerken Tags: teams

Lees Interacties

Reacties

  1. Irene van Leeuwen zegt

    1 mei 2016 om 16:15

    Bedankt Karin voor je blog. Ik sta op het punt van goed samen werken in samenwerken, in mijn nieuwe opdracht / rol van projectsecretaresse. Een uitdagende opracht , waar ik graag goede invulling aan geef, daar kan ik goede tips voor gebruiken. Het boek zal een van de eerste dingen zijn die ik zal aanschaffen.

    Superrrr!

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Footer

Contactgegevens

Schaarweide 1
2811 JM Reeuwijk
0652645283

Volg New Broom op

Colofon

Disclaimer
Privacyverklaring
Algemene voorwaarden (pdf)

© 2023 New Broom | Realisatie Zin In Webdesign