• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de voettekst

New Broom

Door slimmer werken met meer plezier productief

  • Home
  • Coaching
  • Trainingen
    • Met Meer Plezier Productief
    • Effectief en Efficiënt Hybride Werken
    • Grip op Werkdruk, Energie en Stress
    • Baas in Eigen Inbox
    • Inspiratiesessie Infodetox
    • Online training Stoppen met Uitstellen
  • Gratis
    • Valkuilcheckgesprek
    • Zelftest Werkstijlen
    • Kom Op Jongens [podcast]
  • Blogs
  • Over New Broom
    • Ik ben Karen Visser
    • Waarom New Broom?
    • Klanten
    • Klantervaringen
    • Waar je me vindt
    • Boeken door Karen Visser
  • Contact

6 augustus 2014 by [post_author_posts_link_outside_loop] 2 Reacties

Vakantiestress: van honderd tot nul in drie seconden

Het stikt van de onrealistische ambities in vakantietijd. Honderden kilometers rijden in korte tijd, zonder één onvertogen woord op de snikhete achterbank. Die acht zomerjurkjes van vorig jaar toch in de koffer proppen, terwijl je weet dat je een maatje groter nodig hebt dit jaar. De topper onder de onrealistische ambities? Jezelf beloven dat je deze vakantie écht vanaf dag 1 gaat ontspannen. Meteen en volledig.

Van nul tot honderd in drie seconden is alleen voor raceauto’s haalbaar. Maar wat dacht je van honderd tot nul in drie seconden? Zéér onverstandig! Stress op reis en als gevolg daarvan hart- en vaatproblemen zijn de belangrijkste doodsoorzaak voor Nederlanders in het buitenland. En meestal gebeuren die hartaanvallen tijdens de eerste twee vakantiedagen.

Probeer de scheidslijn tussen werk en vakantie dus niet te abrupt te maken. Pak je koffers rustig in. Ruim je huis zoveel mogelijk op, zodat je niet in een bende thuis komt. Ga al een beetje in een lagere versnelling voordat je in auto, vliegtuig,trein of camper stapt.

Leg de lat voor je vakantie dus niet al te hoog. Nee, je hoéft niet elke dag aan cultuur te doen in de vakantie. Het is géén schande als je bekent dat je liever met de Quest naast het zwembad ligt dan dat je een kathedraal bekijkt. Doe wat jouw batterij oplaadt!

Maak van lezen geen verplicht nummer. Ik hoor zo vaak mensen roepen: “Lezen? Dat doe ik alleen in de vakantie!”. Doodzonde… lezen is een bezigheid die je op andere ideeën brengt, je grenzen verlegt en voor vermaak kan zorgen. Het moet wél leuk blijven!

Een grote stapel boeken ‘verplicht tot je nemen’ jaagt je alleen maar in de gordijnen. Naar de horizon staren op het strand kan ook. Leren breien kan ook. Lange siësta’s nemen? Net zo prima.

En sowieso: lees wat je leuk vindt. Heb jij een grote stapel ongelezen vakliteratuur in je kast liggen, die je verwijtend aanstaart? Oef… Wie wil bijblijven op zijn of haar vakgebied en toch geen tijd vindt om te lezen, doet er slim aan om bijvoorbeeld een abonnement te nemen bij Flitsboek. Samenvattingen waardoor je snel kunt bijlezen. Wat écht boeit kun je dan alsnog aanschaffen.

Leg de lat laag – anders leer je nooit limbodansen.

Fijne vakantie!

Categorie: blog, informatie filteren, vakantie, werkdruk en stress, werkplezier

Lees Interacties

Reacties

  1. Anne van den Eijnden zegt

    6 juli 2022 om 10:47

    Wat een leuk verhaal en goede tips Karen! Ik wens je een heel fijne vakantie! Lekker ontspannen!

    Beantwoorden
    • Karen Visser zegt

      6 juli 2022 om 11:31

      Dankjewel Anne! Van hetzelfde!

      Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Footer

Contactgegevens

Schaarweide 1
2811 JM Reeuwijk
0652645283

Volg New Broom op

Colofon

Disclaimer
Privacyverklaring
Algemene voorwaarden (pdf)

© 2023 New Broom | Realisatie Zin In Webdesign